Jedna strana do neprepoznatljivosti devastiranog bivšeg slavonskobrodskog Hotela „Park“ okrenuta je prema Trgu pobjede skockanom po preovladavajućoj modi revitaliziranja gradskih jezgri nastalih u prošlom i pretprošlom stoljeću. Čudovišnog izgleda, propao zbog totalne nebrige i nemara vlasnika, ali i indolencije Grada i Županije, a bogami, i struke, bivši hotel, bivši arhitektonski ljepotan, unakazuje svojim postojanjem vanjštinu grada, posebno Trg pobjede, na kojem se nalazi i adresa Turističke zajednice Broda.

– Što će nam reči turisti koji su preplavili naš grad, pitaju se prolaznici i svi zaljubljenici u brodske vedute, pomalo i naviknuti na brodsko ruglo.

Zaista, sve brojniji japanski turisti koji s prepunjenim ruksacima, u patikama, „naoružani“ fotoaparatima, veselo cvrkučući i u grupama, obilaze brodske mnogobrojne znamenitosti, mogli bi pomisliti da je Slavonski Brod europska Hirošima, grad na koji je bačena atomska bomba Mogli bi zaključiti da je hotel „Park“ poput Kupola atomske bombe (japanski: 原爆ド, Genbaku Dōmu) ili Spomenik mira koji je dio Spomen parka mira u Hirošimi. Naravno da bi ih iskusni domaći turistički vodiči lako razuvjerili, jer god. 1996., Kupola atomske bombe je upisana na UNESCO-v popis mjesta svjetske baštine u Aziji, a Hotel „Park“ je na popisu hrvatskih sramotnih kulturnih nemarnosti.

Počeo se hotel prije nekog vremena natjecati s nasuprotnom stranom. Naime, preko puta šepuri se prelijepi drvored, pa je hotel odlučio parirati mu s drvećem koje raste iz njegove nadstrešnice. Raste drveća u visini uvis, a di je korijenje, pitaju se rečeni prolaznici i zaljubljenici u brodske vedute i brojni turisti u imaginaciji Turističke zajednice.

– Korijenje su pustili ovi na vlasti, ukorijenili su se i postali nepokretni poput drveća koje raste po političkim nadstrešnicama. Pila je tu potrebna, motorna pila... ražestio se jedan mladić u prolazu s bijelom bradicom.