Ukrajinsko nacionalno vijeće za televizijsku u radio difuziju je televiziji Inter odredilo veliku novčanu kaznu. Naime, državna agencija je u koncertu posvećenom Danu pobjede nad nacifašizmom vidjela “znake poziva na agresivni rat i njegovu propagandu i poticanje na nacionalna, rasna ili vjerska neprijateljstva i mržnju”, prenosi ukrajinski tjednik Nedjeljno ogledalo. Ništa novo, barem za Ukrajinu, ali je ovo samo dio priče jedine zemlje u Europi u kojoj institucije otvoreno slave nacizam i kažnjavaju ovakve i slične inicijative.

U slučaju televizije Inter, uprava kuće je dužna u državni proračun uplatiti kaznu od 4 milijuna grivna, jer je 9. svibnja u eteru “poticala na mržnju”. Članovi ukrajinskog nacionalnog vijeća za radio i televizijsku difuziju su kaznu usvojili jednoglasno.

Ukrajinski tjednik navodi kako je vijeće zaprimilo brojna pisma s pritužbama u kojima je stajalo da je televizija Inter 9. svibnja emitirala poznati glazbeni spektakl “Pobjeda – Jedna za sve”, čiji sadržaj, kako je navedeno u pritužbama, “ponižava dostojanstvo Ukrajinaca, potiče neprijateljstvo, poziva na potkopavanje integriteta države i sadrži znakove propagande”.

Na temelju tih pritužbi je nacionalno vijeće koje prati emitiranja i aktivnosti televizijskih kanala potvrdilo “znakove kršenja postojećeg zakonodavstva”.

Prema riječima dužnosnika, izjave voditeljice Anastasije Daugule i njenog kolege Andreja Domańskog, koji su govorili u uvodu emitiranja koncerta, ukazuju na povredu Zakona o informacijama. Svi članovi vijeća su u emisiji kanala vidjeli neprihvatljivo kršenje zakona i jednoglasno usvojili spomenutu kaznu, jer je televizija pozivala na agresivni rat ili njegovo promicanje, te poticala na nacionalna, rasna ili vjerska neprijateljstva i mržnju.

Predstavnica kanala Olga Musijko je izjavila kako njihovi odvjetnici ne vide nikakve pravne osnove za donošenje ovakve odluke i rekli da se na odluku žaliti sudu.

Vrhovna Rada “slavi uspostavu državnosti Ukrajine 1941.”




Ukrajina tv Inter

FOTO – Televizija Inter i najava glazbenog spektakla povodom Dana pobjede.




Gore navedeno i nije neka vijest za današnju Ukrajinu koja je još 2014. potonula u nacizam i nikako da se pojavi politička snaga koja će uništiti ovu mračnu i genocidnu ideologiju.

Dok na jednoj strani kažnjava televizijski kanal zbog puštanja koncerta poznatog u svim bivšim sovjetskim republikama, na drug strani Vrhovna Rada Ukrajine, ne nekakve marginalne neonacističke skupine, organizira izložbu kojom slavi 77. obljetnicu uspostave ukrajinske državnosti, koju su 30. lipnja 1941. proglasili ukrajinski kolaboracionisti i čelnici kvislinških postrojbi Roman Šuhevič i Jaroslav Stecko.

Na prvom katu zgrade Vrhovne Rada je početkom ovog mjeseca tjedan dana vila otvorena izložba “Obnova ukrajinske države u uvjetima Drugog svjetskog rata”, a detalji o izložbi se mogu pronaći na službenim stranicama ukrajinskog parlamenta.

Objašnjava se da je izložba otvorena “povodom 77. godišnjice Zakona o obnovi ukrajinske države, koji je javnosti priopćen 30. lipnja 1941. godine”.

Proglašenje takozvane “ukrajinske države” se dogodilo nakon ulaska njemačkih trupa u Lavov i početkom nacističke okupacije zapadne Ukrajine.

“Na početku Drugog svjetskog rata je OUN pod vodstvom Stepana Bandere počeo pripreme za obnovu ukrajinske državnosti”, navodi se u izvješću Vrhovne Rade. S početkom njemačko-boljševičkog rata je Ukrajina ustrojila skupine Organizacije ukrajinskih nacionalista (OUN) s ciljem uspostave ukrajinske vlasti. 30. lipnja 1941. je u Lavovu prvo ušao bataljun “Nahtigal” pod zapovjedništvom Romana Šuheviča i skupina članova OUN-a na čelu s Jaroslavom Steckom s ciljem proglašenja obnove ukrajinske državnosti. Jaroslav Stecko je u ime organizacije pročitao nacrt Zakona o proglašenju obnove ukrajinske države. Stecko je izabran za predsjednika ukrajinske državne vlasti i ovlašten je da formira upravu”, ponosno ističe ukrajinska Vrhovna Rada.

Oni se toga i ne stide i izložba prikazuje naslovnicu lista “Nezavisna Ukrajina” na kojoj stoji kako će “obnovljena ukrajinska država usko surađivati ​​s Narodnom nacionalsocijalističkom velikom Njemačkom, koja pod vodstvom Adolfa Hitlera uspostavlja novi poredak u Europi i širom svijeta, te pomaže ukrajinskom narodu da se oslobodi okupacije Moskve”.

“Ukrajinska nacionalna revolucionarna vojska, koja se sada stvara na ukrajinskom tlu, nastavit će se boriti zajedno sa savezničkom njemačkom vojskom protiv moskovske okupacije za Neovisnu Ukrajinu i novi poredak u cijelom svijetu”, izjavio je Jaroslav Stecko.

FOTO – Izložba u Vrhovnoj Radi povodom 77. obljetnice ukrajinske državnosti i z 1941.




ukrajina izlozba



ukrajina izlozba



ukrajina izlozba



ukrajina izlozba












ukrajina izlozba



U tisku kojeg su 1941. godine kontrolirali nacisti, Jaroslav Stecko je rekao: “Moskva i Židovi su najveći neprijatelji Ukrajine. Smatram Moskvu glavnim neprijateljem, koja je uvijek držala Ukrajinu u zatočeništvu. Ipak, cijenim uništenje neprijateljske volje Židova koji su pomogli Moskvi da tlači Ukrajinu. Dakle, stojim na pozicijama istrebljenja Židova i izvodivosti njemačkih metoda u Ukrajini, jer je Židove nemoguće asimilirati”, rekao je tada Stecko.

Nekoliko dana poslije je počeo pogrom nad Židovima u Lavovu. U njemu su aktivno sudjelovale SS jedinice i  ukrajinski nacionalisti. Međutim, lokalne su snage šokirale čak i SS Hauptsturmführera, Felixa Landaua, koji je u svom dnevniku napisao: “Stotine Židova krvavih lica, i razbijenih lubanja se kreću ulicama. Neki krvavi Židovi nose druge koji su već mrtvi.”

Ukupno je u prvim danima okupacije Lavova ubijeno više od 4000 ljudi. Njihova tijela su sakupljena na jednom mjestu, tako da ih svi mogu vidjeti. Kasnije je ista sudbina zatekla i Poljake koji su živjeli na tom području.

Na svečanoj izložbi u Vrhovnoj Radi posebno mjesto zauzima zapovjednik bojne “Nahtigal” Roman Šuhevič, koji je u lipnju 1941. godine bio profesionalni vojnik u rangu kapetana. Bojna “Nahtigal”, koje danas slavi Vrhovna Rada, stvorena je od Ukrajinaca  i kasnije je služila u pukovniji Wehrmachta “Brandenburg-800”, za koju je provodila “posebne zadaće”.

“Čini se da oni koji su organizirali ovu izložbu ne znaju povijest svoje zemlje i nisu ni pročitali tekst zakona o navodnoj obnovi ukrajinske državnosti”, rekao je direktor Ukrajinskog židovskog odbora Eduard Dolinski.
Što je bio taj “novi poredak”, svi znamo. Ono što je znakovito, a potvrđuje i da su svi oni koji su se odvojili od ove Ukrajine bili u pravu, jest da se danas u to zemlji nacistički kolaboracionisti Jaroslav Stecko, Stepan Bandera, Roman Šuhevič i pristaše slave na državnoj razini i u najvišim institucijama Ukrajine, a kažnjava se i zabranjuje proslava Dana pobjede. Ovo nije incident skupine političkih marginalaca, nego državna politika Kijeva.

 

logično